Published On: 6 Janar, 2016

Juventusi thyen rekord për këtë sezon

Fitorja e Juventusit ndaj Hellas Veronas ishte e teta radhazi për kampionin e Serie A.

Me golat e Paulo Dybala, Leonardo Bonucci dhe Simone Zaza, Zonja e Vjetër arkëtoi tri pikë të reja për të vazhduar ngjitjen në tabelë.

Veç kësaj, kjo fitore ka bërë që Bianconerët të vënë edhe një rekord evropian për edicionin e sivjetmë.

Juventusi është skuadra e vetme që ka regjistruar tetë fitore radhazi në pesë ligat kryesore evropiane.

Ndryshe, bardhezinjtë i janë afruar shumë kreut të tabelës dhe sërish janë kthyer në favorit për titull.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...