Published On: 12 Janar, 2016

Juventusi e merr këtë super talent nga Serie D (Video)

Sulmuesi 19-vjeçar Alessio Di Massimo është blerja më e fundit e Juventusit, që deri dje luante në Serinë D me Avezzano.

Por sot ai ka bërë një kërcim të trefishtë kategorish dhe tashmë do të veshë fanellën e skuadrës kampione të Italisë.

Një histori e ngjashme me atë të ish-mbrojtësit Moreno Torricelli, që gjithashtu erdhi nga Seria D te Juventusi në vitin 1992, duke qenë lojtar i rëndësishëm me bardhezinjtë për disa sezone radhazi.

Marotta dhe Paratici kishin kohë që e ndiqnin sulmuesin 19-vjeçar, të cilin e konsiderojnë si një talent dhe që në të ardhmen mund të shkëlqejë në Serinë A.

Ndaj dhe ata vendosën ta marrin që në këtë afat kalimtar, duke nënshkruar që sot një kontratë me Alessio Di Massimo.

Madje ai ka kryer në fund të tetorit të kaluar edhe vizitat mjekësore me bardhezinjtë, ndërsa sot u hodh firma në kontratën e re.

Alessio Di Massimo është një sulmues krahu, por nuk dihet nëse do të luajë që tani me kampionët apo do të jepet në formë huazimi.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...