Published On: 14 Janar, 2016

Juventus pas talentit portugez

Skuadra franceze Monaco edhe gjatë këtij afati kalimtar po shërben si market për gjigantët evropian.

Së fundmi gjiganti italian Juventus ka vënë në shënjestër mesfushorin e talentuar të Monacos, Bernardo Silva.

Portugezi ka pasur një stinor mjaftë të mirë me Monacon duke shënuar tre gola dhe ka dhuruar gjashtë asistime për bashkëlojtarët e tij.

21-vjeçari iu bashkua Monacos dy vite më parë për 15 milionë euro nga portugezët e Benficas.

Ndërkohë ‘Zonja e Vjetër’, është duke bërë gati një ofertë prej 20 milionë euro për ta transferuar Silvan në Torino.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...