Published On: 23 Shkurt, 2016

Juventus – Bayern, ja përballjet e deritashme

  • Mbrëmja e sotme rezervon emocione të veçanta për të gjithë sportdashësit, pasi përballë do të vendosen dy emra të mëdhenj si Juventus dhe Bayern.

Të dy skuadrat në përballjet e mëparshme janë pothuajse me rezultatet të njëtja, por këtë radhe sikurse në vitet e fundit favorit është Bayern Munich.

Të dyja skuadrat janë përballur 8 herë mes tyre në Ligën e Kampionëve.

‘Zonja e Vjetër’ ka triumfuar tre herë, ka barazuar një, dhe ka humbur në katër raste.

Në dy përballjet e fundit në sezonin 2012-2013, bardhezinjtë i humbën të dyja ndeshjet 2-0, teksa shënues në njërën prej tyre ishte edhe Manduzkic që tashmë është pjesë e Juventusit. /Telegrafi/

Juventus – Bayern Munich 1-0 (2004/2005)

Bayern Munich – Juventus 0-1 (2004/2005)

Bayern Munich – Juventus 2-1 (2005/2006)

Juventus – Bayern Munich 2-1 (2005/2006)

Bayern Munich – Juventus 0-0 (2009/2010)

Juventus – Bayern Munich 1-4 (2009/2010)

Bayern Munich – Juventus 2-0 (2012/2013)

Juventus – Bayern Munich 0-2 (2012/2013)

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...