Published On: 23 Shkurt, 2016

“Juve nuk ka asnjë shans ndaj Bayernit”

  • Legjenda e Bayern Munichut, Paul Breitner, thotë se Juventusi nuk ka asnjë shans kundër bavarezëve, nëse ish-klubi i tij luan në nivelin e zakonshëm.

Bianconerët përballen me klubin gjerman në 1/8 e finales të Ligës së Kampionëve, ndërsa sonte (e martë) zhvillohet dueli i parë.

“Nuk shoh kurrfarë rreziku, realitet është se Bayerni është një nga top-klubet evropiane”.

“Në vitet e fundit, ata kanë dominuar së bashku me Barcelonën dhe Real Madridin. Për bavarezët, Bundesliga është si një detyrë shtëpie, ndërsa Liga e Kampionëve si provimet”.

“Nëse luajmë në nivelin normal, Juventusi nuk do të ketë asnjë shans… Vetëm PSG do të ishte skuadër e vështirë nga klubet që kemi mundur të luajmë, Juve është njësoj si të tjerët”, ka deklaruar Breitner për Goal.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...