Published On: 7 Shkurt, 2016

Juve nuk di të ndalet (Video)

  • Ka vazhduar seria e fitoreve të Juventusit në kampionatin italian. Frosinone ishte viktima e radhës e Zonjës së Vjetër (2-0).

Në ndeshjen e zhvilluar në Stadio Comunale Matusa, mysafirët e dominuan sfidën nga minuta e parë, mirëpo nuk i shfrytëzuan rastet e shumta që i patën.

Buffon pati shumë pak punë në gjysmën e parë, ndërkohë që Leali dhe mbrojtësit e tij i ndalën shanset e Moratas dhe Dybalas me shokë.

Presioni i Bianconerëve u shtua jashtëzakonisht shumë në gjysmën e dytë me raste të njëpasnjëshme, por mungonte konkretizimi. Madje, Dybala e goditi shtyllën.

Por, në minutën e 74 erdhi goli. Një harkim i ulët i Alex Sandros nga e majta shkoi në anën tjetër te Juan Cuadrado, i cili e dërgoi topin në rrjet.

Angazhimi Moratas në sulm u shpagua, pasi spanjolli asistoi te Paulo Dybala, ndërsa argjentinasi realizoi një gol të bukur (90’+1).

 

Juventusi vazhdon ta ndjekë Napolin me dy pikë që këtë javë e mposhti Carpin me rezultat 1-0, me golin e Gonzalo Higuain nga pika e bardhë (69’). /Telegrafi/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...