Published On: 27 Janar, 2016

Juve mundë Interin(Video)

  • Juventusi e ka nëpërkëmbur Interin në ndeshjen e parë gjysmëfinale të Kupës së Italisë duke e mposhtur me rezultat 3-0 në Juventus Stadium.

Zonja e Vjetër e pati kontrollin e lojës në gjysmën e parë, gjatë të cilës Nerazzurrët kishin mungesë reale të sfidimit ndaj kundërshtarit.

Megjithëse i dominuan 45 minutat e para, Bianconerët nuk patën edhe aq shumë raste të drejtpërdrejta shënimi.

Ata kërkuan penalti për një prekje të dyshimtë të topit me dorë brenda zonës nga Medel, mirëpo arbitri nuk mendoi se ishte njëmbëdhjetëmetërsh.

Dhe më pas, Cuadrado u ndal me ndërhyrje të palejuar brenda zonës nga Murillo dhe kësaj radhe, arbitri akordoi penalti. Alvaro Morata u tregua fantastik me goditjen e tij nga pika e bardhë (36’).

Nerazzurrët u përpoqën të krijonin raste për ta barazuar rezultatin dhe patën iniciativën pas fillimit të pjesës së dytë, mirëpo erdhi ndëshkimi.

Pas një aksioni të vendasve, Felipe Melo ia ktheu topin Alvaro Moratas dhe spanjolli shënoi një gol shumë të bukur (63’).

Menjëherë pas, Neto ndali një goditje të rrezikshme të Murillos me kokë. Murillo ishte protagonist sërish duke ndërhyrë keq në një aksion ndaj Cuadrados dhe u përjashtua me kartonin e dytë të verdhë (70’).

Nikoqirët ishin të qetë në vazhdim të lojës, ndërsa inkuadrimi i Paulo Dybalas bëri që ata ta shënonin edhe golin e tretë. Argjentinasit nuk iu desh shumë kohë në fushë kur pas asistimit të Asamoah realizoi një tjetër gol të bukur (83’).

Edhe pse ndeshja kthyese zhvillohet në Giuseppe Meazza, Juventusi është favorit për të shkuar në finale të Coppa Italia, pasi Interi vështirë se mund ta përmbysë këtë rezultat.

Vlen të theksohet se kjo ishte fitorja e 14-të radhazi e bardhezinjve në të gjitha garat.

 
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...