Published On: 9 Tetor, 2016

Juve e do Verrattin në fund të sezonit

Juventusi planifikon ta transferojë Marco Verrattin në verën e ardhshme nga Paris Saint-Germaini.

Agjenti i italianit ka pranuar se mesfushori dëshiron të fitojë më shumë se titullin e Ligue 1 dhe është në kërkim të motivimit shtesë.

“Nuk është fshehtësi se atë po e kërkon Juventusi”, ka thënë përfaqësuesi i lojtarit, Donato Di Campli.

Ndërsa Tuttosport raporton se Bianconerët janë duke përgatitur planin për blerjen e tij në verën e vitit 2017.

PSG mund ta shesë 23-vjeçarin për 60 milionë euro, por vet futbollisti duhet të bëjë kërkesë për t’u larguar.

Real Madridi, Manchester City dhe Arsenali, janë klubet tjera të interesuara për Verrattin.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...