Published On: 12 Janar, 2016

Juve dhe Interi pas brazilianit të Sampdorias

Fernando ka befasuar të gjithë me paraqitjet e tij të mira në Serie A me Sampdorian.

22-vjeçari është transferuar këtë sezon te klubi italian nga Shakhtari për tetë milionë euro dhe doli të jetë një transferim shumë i qëlluar.

Sipas Il Secolo, Interi dhe Juventusi kanë filluar të shfaqin interesim për brazilianin dhe nuk përjashtohet mundësia që në ditët e ardhshme të paraqesin edhe ofertat e tyre.

Pas Emiliano Vivianos, Fernando është lojtari me më së shumti minuta në fushë për Sampdorian këtë sezon në Serie A.

Në 18 paraqitje ai ka shënuar ka realizuar një gol dhe ka asistuar dy herë. /Telegrafi/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...