Published On: 30 Mars, 2016

Jusuf Musliu dhe Azem Lajqi eliminohen nga gara për rektor të UP’së

  • Jusuf Musliu është eliminuar për herën e dytë nga gara për të parin e UP’së. Kësaj liste iu është bashkangjitur edhe profesori i mjekësisë, Azem Lajqi, i cili ka aplikuar në ditën e fundit për këtë post.

Komisioni për verifikimin e dokumentacioneve dhe Senati i Universitetit të Prishtinës “Hasan Prishtina”, kanë eliminuar nga gara Jusuf Musliun dhe profesorin e mjekësisë Azem Lajqi, për shkak që nuk i kanë përmbushur kushtet për këtë post, shkruan Gazeta Express.

Ndërkaq, për karrigen e rektorit do të garojnë: Nuredin Mestani, Marjan Demaj, Afrim Hamidi, dhe Xhevat Berisha.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...