Published On: 2 Gusht, 2017

Juria u tall dhe qeshi me veshjen e tij, ndërsa ai e përloti dhe ngriti gjithë

Juria u tall keq me veshjen e tij, ndërsa ai përloti dhe ngriti gjithë publikun në këmbë. Kjo i ndodhi të riut Jon Henrik në konkursin e talenteve.

Jon Henrik Mario Fjällgren (lindur më 26 prill 1987) është një këngëtare kolumbiane-suedeze-sami dhe jojkare, përkthyese e Saam Joik dhe fitues i Suedisë Talang Sverige 2014 transmetuar në TV3. Pasi fitoi konkursin, ai lëshoi albumin muzikor Goeksegh.

Ai ka lindur në Cali, Kolumbi. Në një moshë shumë të re, ai jetoi në një fshat indian dhe më vonë u transferua në një jetimore nga e cila më vonë u adoptua nga një familje nga Suedia. Ai u adoptua nga një familje suedeze Sami dhe u bë pjesë e një bashkësie Siida në Mittådalen. Fjällgren ka zbuluar në disa intervista se ai ishte ngacmuar si një fëmijë, sepse ai kishte lëkurë të errët dhe ishte një Sami. Ngacmimi u ndal kur ai arriti vitet e adoleshencës. /opinion.al

A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...