Published On: 9 Maj, 2016
Bota |

“Ju nuk duhet të më prekni”. Videoja e re nga sulmet seksuale në Këln

Pamje të reja vijnë nga sulmet seksuale në Këln të Gjermanisë gjatë ndërrimit të viteve.

Në video shihet se si turma të mëdha emigrantësh, të cilët kishin dalë në shesh për të festuar ardhjen e Vitit të Ri, dolën jashtë kontrollit dhe u lëshuan në sulme ndaj vajzave dhe grave gjermane.

 Sipas policisë vendase, deri tani numërohen 1 100 padi penale të ngritura nga viktimat e sulmeve të asaj nate.

Gjithashtu në pamjet e reja të publikuara nga mediet ndërkombëtare, duket edhe përpjekja e policisë për të kontrolluar kaosin e krijuar, mes ulërimave, fishekzjarrëve që ndizen njëri pas tjetrit.

Ndërsa një grua dëgjohet duke bërtitur: “Ju nuk duhet të më prekni, ju nuk duhet të më prekni!”.

Sipas “Daily Mail”, videoja e re u shfaq vetëm disa ditë pasi policia në Zvicër ka arrestuar njeriun që dyshohet si kreu i sulmeve seksuale.

Një 19-vjeçar u arrestua së bashku me një mikun e tij me akuzën e vjedhjes. Ai kishin vjedhur cigare dhe artikuj ushqimorë në një dyqan.

Nga kontrolli i dokumenteve, u zbulua se ai ishte një nga të “dyshuarit kryesorë ‘në sulmet seksuale si dhe grabitje të ndryshme.

Ndërkohë, në video dëgjohet edhe një polic teksa thotë: “Nuk mund të mbahet në kontroll kjo situatë”. Në lidhje me këtë ngjarje, autoritetet lokale dhe policore kanë qenë në qendër të akuzave për paaftësinë për të kapur përgjegjësit e sulmeve seksuale.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...