Published On: 7 Mars, 2016

Ju mësues na mësonit mbrapshtë, ja çfarë duhet të jemi sot: Pro serb, tradhtar, mashtrues, fundamentalist…

 

Letër mësuesit dhe babit tim të ndjerë.
I nderuari mësuesi im i parë, Zotni Fejzullah Krasniqi në shkollën fillore “Emin Duraku”, Prishtinë, por edhe babait tim të ndjerë, i cili po ashtu ishte mësues mbi 20 vite.
Urime festa e mësuesit!
Më vjen shumë keq që më duhet t’ju them, se aspak nuk na kishit mësuar mirë. Nuk kishit pas ditur thuaja asgjë.
Ja pse: Ju na mësuat se ne duhet të jemi të ndershëm, të jemi të sinqertë, të jemi atdhetar, ta duam popullin tonë, atdheun tonë; Të mos bashkëpunojmë me okupatorin serb, por ta luftojmë me dije, me shkollim dhe me punë, por edhe me armë siç e luftuan heronjtë tan brez pas brezi, e shumë gjëra të tjera me vlera morale.
Mirëpo, ne po e shohim nga jeta e përditshme, se t’i kesh punët mirë sot, me 2015 dhe të kesh të mira materiale, të jesh i fuqishëm, të jesh doktor, profesor, politikan, qeveritar, kryeministër, patriot, kryetarë – sot së pari duhet të jesh hajn, tradhtar, pro serb, profiter lufte, mashtrues, rrencë, bulash, kurvar, fundamentalist fetar, komunist dhe medoemos duhet që ta kesh familjen bashkëpunëtore të ish UDB-së.
Ju i nderuari mësues dhe ti babë i dashtun, nuk kishit pas ditë asgjë për kohë të sotme!!!

Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Loading...