Published On: 17 Mars, 2016

Ju mbet mishi në fyt, dy inspektorëve të MTI-së!

Të gjithëve u pëlqen proshuta (mishi i terur) por inspektorave të MTI-së, siç duket, u pëlqen akoma më shumë, pasi ata rrezikuan vendin e tyre të punës vetëm për gjys thesi mish të terur.

Para vetëm dy javësh u arrestuan dy zyrtarë në Ferizaj për marrje të ryshfetit, ka njoftuar Policia e Kosovës pa dhënë ndonjë detaj se kush ishin ata.
Lajmi.net mëson se dy zyrtarët e arrestuar për marrje të ryshfetit punonin si inspektorë të Ministrinë e Tregtisë dhe Industrisë. Njëri prej të arrestuarve është nga Lipjani dhe tjetri nga Ferizaj. Siç mëson lajmi.net zyrtari nga Ferizaj është Ruzhdi Sadriu, i cili është vëllai i deputetit të LDK-së, Ali Sadriu.
Lajmi.net ju sjell një tregimin se si ndodhi arrestimi i dy punëtorëve të Ministrinë e Tregtisë dhe Industrisë.
Por sipas burimeve të lajmi.net, inspektorët e MTI-së janë kapur gjatë një aksioni të inspektimit në rajonin e Ferizajt.
Rastin e ryshfetit lajmi.net mëson se e ka denoncuar pronari i Minimarket Dedaj në Doganaj të Kaçanikut i cili ka dashur të mbetët anonim. Inspektorët i kanë thënë pronarit të Minimarketit se, siç ka precizuar, “duhet me ta shqiptu një gjobë për një shkelje, ose ja bëjmë diqysh”.
Pronari i marketit, siç shprehet, u ka propozuar që ta dënojnë, mirëpo inspektorët tentuan t’ia bëjnë “diqysh” punës së gjobës dhe i kërkuan pronarit 50 euro.
Pronari i marketit Dedaj veproi në një mënyrë shumë mençur, ai iu tha inspektorëve se duhet t’i bëjë të imta parat sepse i ka vetëm 500 euro dhe del jashtë i fotografon 100 euro dhe u thotë që nuk i ka 50 sa kishin kërkuar inspektoret ia ofron 100 euro dhe u kërkon që të ja kthejnë 50.
Pronari kishte lajmëruar Policinë e Kosovës. Njësiti për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit ka arrestuar dy zyrtarët.
Lajmi.net mëson se inspektorët në fjalë në po të njëjtën dit dhe në të njëjtën mënyrë, kishin vepruar edhe në Komunën e Elez Hanit me pronarin e një mishtoreje ku i kishin kërkuar gjysmë thesi mish të terur.
Gjykata ua ka vazhduar masën e paraburgimit për tridhjetë ditë.

Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Loading...