Published On: 30 Prill, 2017

Joshua nokauton Klitschkon, shpallet kampion bote (VIDEO)

Anthony Joshua pas nokautit në raundin e 11 ka mposhtur kampionin ukrainas Wladimir Klitschkon.

Ai shpallet kampion bote në peshat super të rënda të tre versioneve WBA, IBF, dhe IBO.

Rundi 7: Joshua vazhdon të jetë i lodhur, vazhdimisht kërkon të lidhet me Klitschkon, i cili vazhdimisht godet britanikun.

Rundi 8: Joshua e filloi më mirë, vazhdoi mirë dhe kështu publikut vendas iu ngallë shpresa se 27-vjeçari mund të dal kokë lartë nga ky meç. Ky rund ishte rundi i gjuajtjeve të drejtpërdrejta.

Rundi 9: Këtë rund Klitschko tregohet i kujdesshëm, nuk e lejon Joshuan të bën luftën e tij. Ukrainasi lëviz, kërkon lidhjen me kundërshtarin që të pushojë disa sekonda, por në minutën e fundit Joshua bëri diferencën dhe bëri që ky rund t’i takon atij.

Rundi 10: Të dy gjuajtën vazhdimisht, por ishte boks në distancë dhe përgjithësisht të lehta. Boksierët në këtë rund lexuar mirë luftën e njëri-tjetrit.

Rundi 11: Joshua e filloi në mënyrë energjike dhe japi disa goditje të forta të një pas njëshme dhe kështu Klitschko nokautohet dy herë dhe gjyqtari e ndal meçin. /Telegrafi/

🇬🇧🥊Après un UPPERCUT hallucinant du droit et un enchaînement énorme, Joshua fait chuter Klitschko et remporte le match au KO technique ! 😱🔥💥

Pour la première fois de sa carrière, Joshua est poussé dans ses retranchements et Klitschko fait parler son expérience. QUEL COMBAT ! 😱🔥💥

 
A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...