Published On: 13 Gusht, 2016
Bota |

Joe Biden viziton Turqinë më 24 gusht

Zëvendëspresidenti amerikan, Joe Biden, do ta vizitojë Turqinë më 24 gusht, mediat turke e kanë cituar sot kryeministrin turk, Binali Yildirim duke thënë.

Duke folur para një grupi gazetarësh turq, Yildirim ka  thënë  se qasja e Uashingtonit sa i përket kërkesës së Turqisë për ekstradimit të klerikut Fethullah Gulen, të cilin Ankara e fajëson për orkestrimin e tentim puçit të muajit të kaluar, është përmirësuar, raporton Reuters, përcjell Express.

Yildirim ka thënë se në total 81.494 njerëz, përfshirë gjykatës, ushtarë dhe shërbyes civilë, ose janë suspenduar ose pushuar nga puna që nga puçi i dështuar i 15 korrikut./Gazeta Express/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...