Published On: 11 Gusht, 2016

Joe Biden hakmerret, takon vetëm Thaçin dhe Mustafën

Zëvendëspresidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden, në shoqërinë e bashkëshortes së tij, Jill Biden, do të udhëtojë për në Prishtinë të martën, ku do të takohet me presidentin Hashim Thaçi dhe kryeministrin Isa Mustafa.

Biden nuk do të zhvillojë asnjë takim me udhëheqësit e partive opozitare, të cilat janë kundër qëndrimit të SHBA’së për demarkacionin e kufirit me Malin e Zi, shkruan Gazeta Express.

Nën patronatin e Qeverisë së Kosovës, Joe Biden dhe Jill Biden do të shkojnë për vizitë afër kampit Bondsteel për të marrë pjesë në ceremoninë e emërimit të rrugës kushtuar djalit të tyre të ndjerë Joseph R. “Beau” Biden III, bën të ditur Ambasada Amerikane nëpërmjet një komunikate.

Biden do të mbërrijë në Prishtinë në mbrëmjen e 16 gushtit, ndërsa të nesërmen zhvillon takimet me Thaçin e Mustafën, dhe merr pjesë në ceremoninë e emërimit të rrugës në përkujtim të të birit të tij të ndjerë. /Express/
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...