Published On: 15 Gusht, 2016

Jo z.O’Connell, problemi është te Kadria, Hashim, Grabovci, këta janë boswt e krimit, jo nepotizmi pa emër

Në hollin e Kuvendit të Kosovës është nënshkruar Memorandumi i Bashkëpunimit në mes të Ambasadës së Britanisë së Madhe, Kuvendit dhe Qeverisë, i cili i dedikohet fuqizimit dhe pavarësimit të bordeve të Agjencive të Pavarura.

Me këtë rast, Ambasadori i Britanisë së Madhe në Kosovë, Ruairi O’Connell, duke i komentuar publikimet e përgjimeve të fundit të bisedave të Adem Grabovcit, Shefit të Grupit Parlamentar të PDK’së, ka thënë se shteti s’mund të krijohet e as të funksionojë me nepotizëm.

“I kemi dëgjuar përgjimet e fundit dhe dua të them që shteti nuk funksionon kështu, me nepotizëm. Kjo shkon në dëm të Kosovës. Askush nuk e beson se në Kosovë mund të punësohet dikush në bazë të meritave”, ka thënë O’Connell, transmeton Klan Kosova.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...