Published On: 24 Korrik, 2016

Jo vetëm Tahiri: Edhe Merkel e Theresa May janë ‘Illuminati’

Para pak ditësh, rrjeti ziente nga teoritë konspirative.

Një tatuazh në këmbën e ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri, bëri që të spekulohej se ai është pjesë e një shoqërie sekrete masonike, të quajtur Illuminati.

Prej shekujsh tashmë, historia e shoqërive sekrete vazhdon të trazojë opinionin publik.

Edhe kryeministrja britanike, Theresa May e ka gjetur veten në mesin e teorive konspirative, që sugjerojnë se ajo është pjesë e një shoqërie sekrete të BE.

Sinjalet e duarve të kryeministres britanike sugjerojnë se ajo është një Illuminati, thonë njerëzit.

Madje ajo përdor të njëjtin sinjal si kancelarja gjermane, Angela Merkel dhe presidenti i Komisionit Europian, Jean-Claude Juncker.

Ky sinjal njihet si IlluminatiRex ose ndryshe Merkel-Raute.

Ai është një variant i Roc Sign, simbolit të diamantit ose piramidës, i përdorur nga aktorë të njohur si Denzel Washington, Ben Stiller dhe Tom Cruise.

Piramida është një simbol i rëndësishëm i Illuminati-t, që tregon sundimin e tyre mbi shumicën në fund të strukturës së pushtetit.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...