Published On: 6 Prill, 2016

Jo vetëm meshkujt me Viagra, krijohet pilula që stimulon eksitimin edhe tek femrat

Një pilule e re po krijohet nga një kompani mjekësore britanike, e cila do t’u vijë në ndihmë të gjitha femrave për t’i stimuluar në eksitim dhe në arritjen e një orgazme gjatë aktit seksual.

Tashmë jo vetëm meshkujt do të kenë ‘shpëtimtaren’ Viagra por edhe femrat do të keni pilulën e quajtur Lorexys dhe 58% e femrave që e kanë provuar janë shprehur se ndryshimet kanë qenë mjaft të dukshme.

Sipas studimeve britanike rezulton se 50% e femrave kanë vështirësi në përjetimin e orgazmave por kjo pilulë tashmë mund ta zgjidhë të gjithë këtë shqetësim.

Mjalte Morava
Por kjo shpikje mjekësore ka hasur edhe në kritika pasi thuhet se pilula ka efekte anësore duke ulur presionin e gjaku.

Ndërsa Nick Sitchon i cili është punonjës i kompanisë që e ka shpikur Lorexys ka siguruar se efektet anësore janë shumë të lehta dhe të moderuara.

“Të vetmet efekte anësore që përjetojnë përdoruesit e Lorexys, përfshijnë një përgjumje pas aktit, lodhje apo qetësim, por janë efekte shumë të lehta. Ne jemi të kënaqur sepse deri më tani nuk na ka akuzuar apo paditur asnjë nga përdorueset e kësaj pilule për ndonjë efekt anësorë apo anomali”, shprehet Nick.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...