Published On: 29 Mars, 2016

“Jo babi, të lutem mos e bëj”

Një ish-marins amerikan 60-vjeçar pritet të ekzekutohet me injeksion vdekjeprurës nesër.

Ai u dënua për vrasjen e dy vajzave të tij të vogla, ndërkohë që mamaja e tyre dëgjonte në telefon.

John Battaglia vrau të bijat, Faith, 9 vjeç dhe Liberty, 6 vjeç me pistoletën e tij.

Ngjarja ndodhi më 2 maj 2001.

Ai i kishte marrë ato për një vizitë të rregullt pasi ishte ndarë nga e shoqja.

Por atë ditë mësoi se e shoqja kishte kërkuar një urdhër mbrojtje ndaj tij dhe gjykata kishte lëshuar një urdhër arresti.

“Mami, përse do që babai të shkojë në burg,” e pyeti Faith mamanë e saj, Mary Jean Pearle, përpara se të vdiste.

Më pas Pearle dëgjoi të bijën, Faith, duke thënë: “Jo babi, të lutem mos e bëj”.

Mamaja e tmerruar më pas dëgjoi ish-të shoqin duke ulëritur: “Gëzuar Krishtlindjet e q…”.

Më pas u dëgjuan të tjera krisma.

Më pas shkoi dhe bëri dy tatuazhe, dy trëndafila.

Ai u arrestua duke bërë tatuazhet.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...