Published On: 26 Shkurt, 2016

Jip dorëheqje Isa Mustafa!

 

Nuk ka më rrugë për LDK-në. Ëndrra me Isa Mustafën e LDK-së merr fund. Nuk ishte i paparashikueshëm. Siç veproi në Prishtinë duke u pasuruar pa masë, duke e zhytur në kaos urbanistik dhe rreziqe njerëzore Prishtinën për 50 vite, tashmë edhe LDK-në e futi në krizë.

Ai sot i detyroi deputetët që të votojnë pro Thaçit, që të zgjidhet president. Pavarësisht që ende votimi nuk është kryer, qëndrimi i tij u konfirmua, në shumë mënyra.

I mbetet deputetëve të familjeve të viktimave të vrasjeve politike, që të ndërgjegjësohen ose të mbesin të turpëruar për jetë.

LDK-ja nuk e meriton këtë, elektorati i saj nuk e don Hashim Thaçin president, dhe asesi të zgjedhur me vota të LDK-së e në emër të Ibrahim Rugovës dhe të dhjetëra bashkëpunëtorëve e personaliteteve të Rugovës e LDK-së.

Ndërsa, ata që sot po turpërojnë nuk do të mund ti marrin më vota trupës rugoviste që të rizgjidhen deputet!

SHQIPTARI.EU

LEXONI EDHE:

http://www.shqiptari.eu/shembne-thacin-mos-e-varrosni-demokracine/

 

 

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. Remziu thotë:

    Një kokëfortësi e tillë,një insistim i tilë qfardo që të jetë qmimi(edhe viktima në mes shqipetareve)vetëm që thaqi te bëhet President,eshte për tu befasuar. Kur ja shtonë edhe faktin se LDK, nuk fiton asgje nga kjo por ka rrezik të humbe nje pjesë të madhe të elektoratit deri në ndarje ne dy fraksione, e qe tani duket qart, ku qendron arsyeja. Une e kamē veshtirë te kuptoj qfar interesa dheqfar inercioni eshtë aty. !!!!!!!

    Përgjigjiuni
    Pelqej(6) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...