Published On: 16 Prill, 2016

Jetëgjatësia e Iphon 7 do të jetë …

IPhone janë një ndër telefonat më të preferuar dhe më të përhapur në botë, por askush deri më sot nuk e dinte se sa parashikohet të zgjasin këto paisje.
Gjigandi Apple, për herë të parë ka zbuluar se telefonat e tij të shtrenjtë, përllogaritet të jetojnë vetëm 3 vjet.

Deklarata vjen pas vitesh diskutime dhe aludime për jetëgjatësinë e paisjeve të Apple.

Kompania e zbuloi këtë fakt për të treguar kontributin e saj në të mirë të mjedisit.

Megjithatë, ndonëse 3 vjet mund të duket një kohë tepër e shkurtër për jetëgjatësinë e një telefoni, Apple ka bërë hapa pozitivë për të zgjatur jetëgjatësinë e iPhone –ve, duke i lejuar përdoruesëve që të përditësojnë sistemin iOS

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...