Published On: 6 Janar, 2017

Jetë si në filmat me ‘007’… luksi i shfrenuar i djalit të presidentit (Video)

Avionë privatë, nëndetëse e tipit “Batmobile”, vetura superluksoze dhe pajisje ‘argtimi’ si të James Bond… keto janë disa nga shpenzimet e jashtëzakonshme të playboy-t, djalit të diktatorit Afrikan i cili është në gjyq për shpërdorimin e parave popullit të tij të varfër, duke financuar stilin e jetës me pesë yje.

I biri i diktatorit më jetëgjatë të Afrikës, i cili është në gjyq në Paris i akuzuar për vjedhjen dhe shpërdorimin e miliona paund-ve nga vendi i tij i varfër, ka si kronikë kryesore në mediat sociale jetën e tij super-luksoze.aa

Ai për këtë është mjaftë i ndjekur dhe merr me qindra mesazhe të ndryshme në mediat sociale.

Teodoro Nguema Obiang Mangue, 47 vjeç, i cili u bë nënkryetar i partisë në Guinean Ekuatoriale dhe shefi i sigurimit nga babai i tij, është në këto foto duke bërë ski, abseiling, zhytje në shkumë, duke ngacmuar luanët etj.

Ai bën ‘piknik’ me gra gjysmë të zhveshura, duke pirë shampanjë, piloton helikopter, darkon në restorante me pesë yje, lëviz me super-makina, nget motorrët më spektakolarë, skafet dhe nëndetse private, të cilat janë vetëm një seri e pronave të tij luksoz.aq

Postimi nën emrin Teddy Nguema, shpesh duke përdorur hashtag-un “#luxuryliving”, ai zbulon një pjesë të pasurisë së tij të habitshme dhe privilegjet e jetës që bën, në një kohë kur tre të katërtat e popullsisë së shtetit të tij të vogël afrikan, i pasur me naftë, jetojnë nën nivelin e varfërisë.

az

 

A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...