Published On: 26 Janar, 2016
Bota / Video |

Jeta në Siberi, ku temperatura ka arritur -55°C (Foto)

  • I izoluar, i ndotur, por mbi të gjitha i ftoftë. Ky është qyteti i Norilsk në Siberi, i ndërtuar prej varfërisë dhe gjakut.

Është vetëm 250 kilometra nga rrethi i Artikut. Është i njohur për pasuritë e tij të Nikelit, Bakrit dhe Paladiumit. Për këtë është i mbushur me minatorë.

Ai nisi të jetohej fillimisht nga të burgosurit në vitet 1935.

“Daily Mail” sjell një fotoreportazh në të katër stinët e këtij qyteti. /lapsi.al/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...