Published On: 6 Tetor, 2016

Jep dorëheqje udhëheqja e veteranëve të Prishtinës

E gjithë struktura udhëheqëse e degës të Shoqatës të Veteranëve të Luftës në Prishtinë mësohet të ketë dhënë dorëheqje të enjten.

Bislim Shala, një nga veteranët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, ka thënë, në një njoftim dërguar mediave, se dorëheqja ka ardhur si arsye e parregullësive dhe numrit të shtuar të veteranëve nga disa ish- bashkluftëtarë të zonës së Llapit.

Shala ka thënë se kjo dorëheqje ishte kërkuar nga pjestarët e ish grupit Gueril BIA të UÇK’së, të cilët po ashtu janë pjesë e degës së veteranëve në Prishtinë.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...