Published On: 8 Prill, 2016
Bota |

Jep dorëheqje ministri pasi kërcënoi gazetarët

  • Ministri i Kulturës i Portugalisë, Joao Soares, ka dhënë sot dorëheqje, pasi në Facebook kishte kërcënuar se do t’i grushtonte gazetarët që po e kritikojnë atë, raporton agjencia e lajmeve Lusa.

“Kam ofruar dorëheqjen time te kryeministri Antonio Costa”, ka shkuar në një deklaratë për agjencinë Lusa, djali i ish-kryeministrit socialist, Marios Soares.

Ndërsa kryeministri Costa u tha gazetarëve në Porto se ai e ka pranuar dorëheqjen e Soaresit dhe se do ta emërojë ditët në vijim pasardhësin e tij.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...