Published On: 28 Prill, 2016

Jep dorëheqje kryesia e degës së Nismës për Kosovën në Drenas

Kryetari i degës së Nismës për Kosovën në Drenas, Izet Ibrahimi, si dhe anëtarët e tjerë të kryesisë së kësaj degë, kanë dhënë dorëheqje.

Në një njoftim për media, ata kanë thënë se dorëheqja e tyre vije si kundërshtim i koalicionit që Nisma për Kosovën ka nënshkruar me Aleancën për Ardhmërinë e Kosovës.

“Koalicioni AAK/NISMA vjen si shembje e shpresës se qytetareve për një opozitë të bashkuar e cila do ta ndryshonte qeverisjen në vend, dhe njëkohësisht duke e konsideruar se veprimet pa debat të gjerë me degët dhe nëndegët, dhe nga vendimet e nga dy apo tre persona janë të ngutshme dhe i shërbejnë këtij pushteti, NE nuk dëshirojmë që të bëhemi pjesë e këtyre pazareve”, thuhet në njoftim.

“Duke falënderuar të gjithë aktivistët, strukturat rinore, anëtarët e kryesisë dhe këshillit, dhe gjithë qytetarët e Drenasit në angazhimin e tyre për ndryshim dhe në besimin që i kanë dhënë kryetarit z.Izet Ibrahimit dhe strukturës së iniciativës Qytetare për Drenasin ( me vonë NISMA për Kosovën) , ne ju njoftojmë, se nga sot, pushon aktiviteti në këtë degë dhe shpallët e shpërberë”, thuhet në komunikatë.

Ditë më parë, edhe Xhevat Bislimi, anëtar i kryesisë së Nismës për Kosovën, ka dhënë dorëheqje për të njëjten arsye./Insajderi.com

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...