Published On: 8 Shkurt, 2016

Jep dorëheqje këshilltari i kryeministrit Isa Mustafa

Njëri nga këshilltarët e kryeministrit Isa Mustafa, sapo ka dhënë dorëheqje. Bëhet fjalë për Armend Ibrahimin.

Lajmin e ka konfirmuar edhe vetë Ibrahimi në një postim në Facebook:

“Sapo i dorëzova dorëheqjen time Kryeministrit të Kosovës.

Duke i marrë parasysh rrethanat në të cilat gjendemi si shoqëri, jam i bindur se shumë më i rëndësishëm është fati i vendit tonë se vendimi që unë kam marrë. Andaj nuk dëshiroj që vendimi im të përkthehet apo përdoret për interesa a qëndrime politike, cilat do qofshin ato.

Jam i bindur se cilado Qeveri që zgjidhet nga populli i urtë i Kosovës është Qeveri e cila punon për interesin e përgjithshëm dhe në bashkëpunim memiqtë tanë të përhershëm, Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Bashkimin Evropian; por dhe gjithë shtetet paqedashëse.

Miqësisht pre mirëkuptimin tuaj.

Jam i lumtur të ju shërbej.

Armend Ibrahimi”

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. dede thotë:

    Nuk di cfare presin.Dorheqje duhet te jape gjithe Qeveria,drejtor e shefa,udheheqje parlamenti.
    Me gjendjen qe kane lrijue nuk mundet te hecet ma,duhet ti hapin rruge zhvillimit vendit,Dorheqje

    Përgjigjiuni
    Pelqej(1) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...