Published On: 13 Prill, 2016

“Je një këlysh i vogël që leh këtu, por dollarë ke marrë shumë”

Byroja e Kuvendit ka përjashtuar për pesë ditë jashtë seancave plenare deputetin socialist Erion Braçe dhe deputetët demokratë Edi Paloka dhe Roland Keta.

Ndërsa për ish-kryeministrin Sali Berisha, Byroja është mjaftuar vetëm me vërejtje.

Vendimi i Byrosë ka të bëjë me sherrin e ditës së enjte në seancën plenare, ku Erion Braçe u përplas fort me ish-kryeministrin Sali Berisha.

Ky i fundi e akuzoi se ka përfituar tendera bashkë me kryebashkiakun e Divjakës, ndërsa Braçe lëshoi një lumë akuzash dhe fyerjesh.

Kjo solli tension në sallë dhe deputetët Edi Paloka dhe Roland Keta tentuan të dhunojnë Braçen, gjë që solli mbylljen e seancës.

Lidhur me vendimin e Byrosë reaguan deputetët Edmond Spaho dhe Erion Braçe.

Për Spahon është e papranueshme të tolerohet gjuha vulgare e zotit Braçe ndaj opozitës.

Ja debati në seancë

Erion Braçe-Berishës: Po kush je ti mo që paske fituar të drejtën që me gjëra të pavërteta të vish këtu të fyesh, të poshtërosh, të vrasësh? Ke 21 vjet që bën këtë gjë, e kë bërë me këta të tutë njëherë. Se po shikoj njërin që po qesh (Arben Ristanin).

Arben Ristani: Po qesh se je një burrë kone.

Erion Braçe: Po, buçe, po, buçe, po, buçe.

Ilir Meta: Ju lutem zotërinj deputetë.

Jozefina Topalli: Nxirre jashtë atë.

Erion Braçe: Po, buçe, po buçe. O buçe.

Sali Berisha: Ke marrë 1 milion dollarë nga Kokoneshi.

Erion Braçe: O Sali mos bëj si qen. Sali, mos bëj si qen.

Sali Berisha: Prandaj e mbron Kokoneshin ti, se ke marrë 1 milion dollarë.

Erion Braçe: Mos bëj si qen. Ulu aty se iku koha jote. Ulu aty se e di se çfarë halli ke ti.

Ilir Meta: Zoti Braçe, ju lutem…

Sali Berisha: Je një këlysh i vogël që leh këtu, por dollarë ke marrë shumë.

Erion Braçe: Dëgjo këtu, o qeni i madh, dëgjo.

Sali Berisha: O këlysh, o kone.

Sali Berisha: O kolere, o ordiner, do t’i nxjerr të gjitha.

Erion Braçe: Po ça ke mo? Nxirri mo të gjitha, nxirri o rrugaç.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...