Published On: 9 Prill, 2016

Javë e “zezë” për terroristët kosovar

  • Vritet edhe Minator Ibrahimin nga Mitrovica.
  • LEXONI edhe:
  • http://www.shqiptari.eu/pellazgo-iliret-ishin-lundertaret-e-gjithe-deteve-te-botes/

Nexhat Haziri

Vrasjet e Hamdi Krushes 22 vjeç nga Prizreni dhe Ardian Hysenit 28 vjeç nga Prishtina, si dhe e 24 vjeçarit nga Mitrovica, Minator Ibrahimi, i cili mbeti i vrarë në të njëjtën zonë të luftimeve, në javen e kaluar, ka bërë që të jetë një javë e “zezë” për terroristët kosovar në radhët e organizatës terroriste AL Nusra.
Minatori ishte nga qyteti i Mitrovicës, ku janë aktive grupet radikale islamike të mbështetura nga organizata “Ebu BEKR SADIK” me bazë në fshatin Zhabar të Mitrovicës. Kreu i kësaj organizate është imami Ekrem Avdiu dhe Fatmir Latifi së bashku me Enes Ramën, të cilët përbëjnë treshen e imamëve vehabistë në rajonin e Mitrovicës.
Ekrem Avdiu, ishte arrestuar nga Policia e Kosovës, por organet e drejtësisë dështuan për të ngritur akuzë ndaj tij, përkundër të dhënave të shumta që janë thënë dhe janë bërë të ditura në opinion për të, sidomos edhe nga shërbimet inteligjente të huaja për aktivitetin e tij eskstremist islamik, falë lidhjeve të tij të ngushta me kreun e Kuvendit të Republikës së Kosovës dhe shefin e organizatës kriminale dhe vrastare “SHIK” Kadri Veseli. Pra, Minator Ibrahimi, mund të jetë një nizam që është frymëzuar nga vetë kjo treshe e imamëve radikal në rajonin e Mitrovicës, për luftën e shenjtë në atë të shkë…. TOKË E SHAMIT, që u bë në fund edhe varri i tij.
PS
Sot ditë e xhuma, ditë e madhe në të cilën u dha haberi për Minatorin si Shehid, ky i ka të garantume 72 virgjëresha.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...