Published On: 30 Prill, 2017

Java e ardhshme vendimtare për mocionin, Nisma e bindur se do t’i ketë nënshkrimet (Video)

Opozita tashmë e ka hartuar tekstin e mocionit të mosbesimit ndaj Qeverisë.

Megjithatë, ende nuk i kanë siguruar 40 nënshkrimet e nevojshme për të proceduar më tutje, raporton KTV.

Por, një gjë të tillë thonë se do ta bëjnë javën e ardhshme.

Në arsyetim të këtij mocioni, të hartuar nga Nisma për Kosovën, AAK’ja dhe Vetëvendosje, thuhet se Kosova tashmë një vit e gjysmë është në krizë politike dhe me institucione jofunksionale.

Zgjidhjen e situatës në vend, opozita e sheh përmes rrëzimit të Qeverisë për t’u hapur rrugë zgjedhjeve të parakohshme.

Shefja e grupit parlamentar të Nismës, Valdete Bajrami, ka thënë se janë duke i kërkuar nënshkrimet edhe të deputetëve të partive në pushtet.

Edhe subjektet e tjera opozitare “Vetëvendosje” dhe AAK’ja, kërkojnë që vendi të shkojë në zgjedhje të parakohshme.

A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...