Published On: 18 Prill, 2016

Japonia goditet edhe nga një tërmet i fuqishëm: 41 persona të vdekur (Foto/Video)

  • Japonia goditet nga një tërmet tjetër poashtu i fuqishëm i shkallës 7.3, duke lënë kështu 41 persona të vdekur

Tërmeti 7.3 shkallë ka shkatërruar ndërtesa dhe rrugë, duke shkaktuar edhe rrëshqitje masive të tokës, shkruan DailyMail, transmeton Gazeta Express.

Gjatë vikendit, Japonia u godit nga një tërmet i fuqishëm 7.8 shkallë, ku mbetën të vdekur 31 persona ndërsa më shumë se 2 mijë të plagosur./GazetaExpress/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...