Published On: 21 Prill, 2016
Bota |

Japonia është goditur nga më shumë se 760 tërmete të fuqishme

Të paktën 767 tërmete të fuqishme kanë goditur Japoninë gjatë fundjavës. Kështu ka raportuar Agjenci Kombëtare e Meteorologjisë në SHBA

Autoritetet kanë thënë se më shumë se 240 mijë persona janë evakuuar për shkak të shirave të rrëmbyeshëm dhe rrëshqitjeve të njëpasnjëshme të tokës, shkruan RT, transmeton Gazeta Express.

Qindra persona kanë mbetur të vdekur nga këto tërmete dhe shumë të tjerë vazhdojnë të mbesin të zhdukur./GazetaExpress/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...