Published On: 19 Shkurt, 2016

Janë arrestuar edhe deputeti Rexhep Selimi edhe Fisnik Ismaili (Video)

  • Arrestohen deputetët e VV-së, Fisnik Ismaili dhe Rexhep Selimi, jashtë ndërtesës së Kuvendit të Kosovës.

Deputeti i Vetëvendosjes Rexhep Selimi kur është arrestuar nuk ka pranuar që të shoqërohet në polici nga vetë ata, por ka shkuar dhe është dorëzuar vet.

Kryesia e Kuvendit ka përjashtuar rreth 20 deputetë të opozitës nga seanca, ndërsa policia me urdhër të prokurorisë ka arrestuar deputeten Besa Baftiu, ndërsa pritet konfrimimi i arrestimit të Donika Kadajt.

Kuvendi i Kosovës ka suspenduar edhe deputetët e tjerë të opozitës. Të suspenduarit janë: Rexhep Selimi, Ismajl Kurteshi, Teuta Haxhiu, Daut Haradinaj, Besnik Bislimi, Albulena Haxhiu, Zafir Berisha, Pal Lekaj, dhe Shukrije Bytyqi

Shumica e deputetëve kanë dalur thuaja nga seanca.

  • Ndërkohë, Selimi nuk ka pranuar të hyjë në veturë të policisë, por ka shkuar deri në Stacion me veturën e tij i shoqëruar nga policia.

Arrestohet Rexhep Selimi

 

 

 

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...