Published On: 13 Maj, 2016

Jahjaga uron Kosovën për pranim në FIFA duke përmendur Riza Lushtën

Ish-presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga ka uruar për pranimin e Kosovës në FIFA, pas pranimit në UEFA.

Këtë pranim Jahjaga ia ka kushtuar ish-futbollistit legjendar të Kosovës, Riza Lushtës që ka luajtur për Juventusin, transmeton Koha.net.

“Këtë momentin gëzimi dhe arritjen e kësaj fitoreje historike për futbollin e Kosovës me rastin e anëtarësimit në FIFA dua t’ia kushtoj Riza Lushtës, njërit ndër futbollistëve të parë kosovarë, këtij ylli që pasionin e tij për futboll e nisi në Mitrovicë me lecke të thurrura në vend të topit dhe e përfundoi si legjendë e futbollit italian”, ka shkruar Jahjaga, duke shtuar se “ëndrra e tij, e pakapshme për gjenerata të tëra, prej sot është e arritshme. Urime Kosovë”.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...