Published On: 2 Shkurt, 2016

Jahjaga: Rruga e Serbisë drejtë BE’së të kushtëzohet me zbatimin e marrëveshjeve

  • Presidentja Atifete Jahjaga, priti në takim Ministrin e Jashtëm të Maltës, George Vella, me të cilin bisedoi për zhvillimet më të fundit në vendin tonë, si dhe për proceset që kanë të bëjnë me përmbushjen e kritereve për liberalizimin e vizave, pas nënshkrimit të Marrëveshjes së Stabilizim Asociimit me Bashkimin Evropian

Presidentja e Kosovës dhe ministri maltez biseduan edhe për dialogun midis Kosovës dhe Serbisë. E para e vendit nënvizoi rëndësinë e implementimit të marrëveshjeve të arritura në këtë proces dhe kërkoi që zbatimi i këtyre marrëveshjeve të jetë parakusht për procesin e integrimit të Serbisë në Bashkimin Evropian.

Ajo theksoi se Kosova është promovuese e paqes dhe stabilitetit në rajon, ndërkohë që konfirmoi qëndrimin e institucioneve të Republikës së Kosovës për ndërtimin e marrëdhënieve të mira me të gjitha vendet fqinje.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...