Published On: 7 Janar, 2016

Jahjaga pranë familjeve të prekura nga vërshimet

  • Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga ka vizituar Komunë e Shtimes, një ndër komunat më të prekura nga vërshimet e ujit. Ajo ka dalë në terren që të shikojë për së afërmi gjendjen e banorëve të prekur nga vërshimet. Në një status në Facebook, Jahjaga ka treguar se biseduar edhe me banorët e prekur nga vështrimet.
  • Ky është statusi i plotë i Jahjagës në Facebook:

Presidentja e Republikës së Kosovës, zonja Atifete Jahjaga vizitoi sot komunën e Shtimes, njëra nga komunat më të prekura nga vërshimet e ditëve të fundit.

Fillimisht Presidentja Jahjaga u prit nga kryetari i kësaj komune, Naim Ismajli, i cili e njoftoi me gjendjen e përgjithshme në komunë pas reshjeve të shtuara të ditëve të fundit, të cilat kanë shkaktuar mjaft dëme në shumë fshatra të Shtimes, si dhe për angazhimin e Institucioneve komunale për t’iu dalë në ndihmë banorëve të dëmtuar.

Më pas, Presidentja Jahjaga vizitoi fshatrat Davidovc, Rashincë e Muzeqinë ku pa nga afër dëmet e shkaktuara nga vërshimet dhe bisedoi me banorët, shtëpitë dhe pronat e të cilëve kanë pësuar nga vërshimet.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...