Published On: 25 Janar, 2016

Jahjaga opozitës: Papunësia nuk zbutet me protesta në rrugë

Presidentja Atifete Jahjaga, së bashku me tre kryetarët e odave ekonomike, po vizitojnë sot komunat e rajonit të Anamoravës.

Sikur edhe në vizitat në komunat e tjera të vendit, presidentja shoqërohej nga kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës, Safet Gërxhaliu; kryetari i Odës Ekonomik Amerikane, Arian Zeka, dhe kryetari i Odës Ekonomike Gjermane, Albert Matoshi.

Qëllimi i këtyre vizitave është që të diskutohen sfidat e zhvillimit ekonomik, përkrahja për bizneset dhe krijimi i lehtësirave për to, me theks të veçantë tërheqja e investimeve të huaja.

Pas takimit me kryetarin e Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, presidentja Jahjaga tha se duhet të punojmë së bashku që të kalohen vështirësitë dhe sfidat e zhvillimit ekonomik të vendit, që janë tërheqja e investimeve të huaja dhe ulja e papunësisë në vend.

Jahjaga theksoi se dalja nga kriza nuk bëhet nëpërmes vandalizmave dhe protestave në rrugë, por duke bashkëpunuar të gjithë së bashku.

Jahjaga, me përfaqësuesit e komunitetit të biznesit kanë vizituar dhe Komunën e Kllokotit, ndërsa gjatë ditës do të vizitojnë dhe Kamenicën e Ranillugun.

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. JANI thotë:

    Presidente, mjaft hangre jeshil,shko pak pusho se je lodhe “duke punu” shko sherbeji pak burrit tand ,se boll i sherbeve Enver Hasanit dhe Hashim Thaqit, shko e mos u kethe kur me .

    Përgjigjiuni
    Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...