Published On: 26 Shkurt, 2016

Jahjaga nuk merr pjesë në zgjedhjen e pasardhësit të saj

Atifete Jahjagës, si presidente e republikës së Kosovës, i ka mbetur pak më shumë se një muaj deri në përfundim të mandatit të saj.

Ndërkohë, përkundër që sot ligjvënësit kosovarë në një seancë të jashtëzakonshme janë duke votuar për presidentin e ri të Kosovës, e para e vendit nuk ka ndryshuar agjendën e saj dhe ka vazhduar vizitën në Londër. Se kush do të jetë pasardhësi i saj, duket se Jahjagës nuk i ka dhënë kureshtje për pjesëmarrje në seancën e votimit.

Deri tash Jahjaga dhe as zyra e saj nuk kanë dhënë ndonjë deklarim se pse shefja e shtetit nuk e ka vlerësuar si të rëndësishme marrjen pjesë në seancën e sotme. /KosovaPress/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...