Published On: 6 Prill, 2016

Jahjaga në takim lavdërohet nga kryeministri Mustafa (Foto)

Presidentja e Republikës, Atifete Jahjaga në ditën e saj të fundit si presidente, zhvilloi një takim me disa prej kryetarëve të Komunave të Kosovës ku u debatua rreth “Zhvillimit Ekonomik Lokal”.

Me këtë rast, presidentja Jahjaga, së bashku me tri përfaqësuesit e Odave ekonomike në Kosovë, tregoi se për dy muaj e gjysmë u njoftua nga Komunat për gjendjen dhe problemet që autoritet komunale janë përballur, raporton Zeri.info.

I pranishëm në diskutimin e organizuar nga Jahjaga ishte edhe kryeministri i Republikës, Isa Mustafa. “Këtë takim e konsiderojë të dobishëm. Falënderoj presidenten për punën e saj pesë vjeçare. Vlerësoj se është bërë një punë e madhe, infrastrukturën rrugore, shkollore nëpër Komunat e Kosovës”, ka thënë ai./Zeri.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...