Published On: 19 Mars, 2016

Jahjaga nderon me Medaljen “Ibrahim Rugova” Princin Charles

Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga ka pritur Princin e Wellsit, Charles dhe dukesha Cornwall, me ç’rast Princit Charles i ka dhuruar një mirënjohje. Në profilin e saj në Facebook Jahjaga ka shkruar: Nder i veçantë ta dekoroj Lartmadhërinë e Tij Princin e me medaljen për paqe dhe humanizëm

Pas pak ata pritet të vendosin kurora lulesh tek Monumenti i Personave të Zhdukur.

Princin e Wellsit, Charles dhe dukesha Cornwall, janë duke qëndruar në një vizitë në Kosovë, ku gjatë ditës do të kenë edhe disa aktivitete tjera.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...