Published On: 15 Janar, 2016

Jahjaga: Jemi në gjysmë të rrugës për ta bërë shtetin, ajo s’mund të humbet!

  • Presidentja Atifete Jahjaga ka thënë se zhvillimi i vendit varet nga populli i Kosovës, ndërsa ka kërkuar që dallimet politike të mos bëhen dallime armiqësore.

“Jemi në gjysmë të rrugës për ta bërë shtetin. Paqja ndërtohet me mund dhe ajo s’mund të humbet. Gjuha jonë është e dialogut, jo e dhunës. Ne duhet të bëjmë përpjekje për të gjetur zgjidhje pa prekur shtetin. Për sfidat politike do të na duhet që të gjithë të ulemi dhe të flasim dhe të gjejmë zgjidhje me gjuhën e dialogut”, ka thënë sot Jahjaga në akademinë përkujtimore për masakrën e Reçakut.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...