Published On: 6 Mars, 2016

Jahjaga: Familja Jashari ka jetësuar ëndrrën tonë, për ta bërë Kosovën e lirë

  • Presidentja në detyrë, Atifete Jahjaga ka deklaruar se kthimi i saj në Prekaz, gjithmonë e emocionon sepse ia kujton çmimin e ashpër që e kemi dhënë si popull dhe si shtet, si dhe borxhin që ua kemi atyre që dhanë jetën për liri.

Jahjaga pas homazheve në Kompleksin Memorial “Adem Jashari”, vizitoi edhe familjen Jashari ku u prit nga Rifat Jashari. Ajo tha se viziton këtë familje në këtë ditë plotë dhimbje për të por edhe për gjithë Kosovën, transmeton kp.

“Pata nderin të takoj Rifat Jasharin dhe anëtarët e kësaj familje dhe të bisedoj me bacën Rifat për sakrificën që e ka bërë kjo familje për ta jetësuar ëndërron tonë, për ta bërë Kosovën e lirë”, ka thënë ajo.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...