Published On: 21 Janar, 2016

Jahjaga bënë homazhe te varri i Presidentit Ibrahim Rugova

Presidentja e Republikës së Kosovës Atifete Jahjaga, ka vizituar sot varrin e presidentit Ibrahim Rugova, në dhjetë vjetorin e vdekjes së tij.

Jahjaga ka çmuar lart veprën e Presidentit duke thënë se Rugova është presidenti historik i Kosovës.

Në këtë vend Jahjaga ka dhënë disa përgjigje të shkurtra në pyetjet e disa gazetarëve të cilët e pyetën atë rreth zgjedhjes së presidentit dhe kandidimit të saj për këtë post.

Jahjaga, tha se gjithçka është e shkruar me kushtetutë dhe se mandati i saj përfundon në muajin prill.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...