Published On: 22 Korrik, 2016

Ja veprimi i Metës që tregon se koalicioni PS-LSI ka marrë fund

Ilir Meta mesa duket ka dhënë njoftimin për largimin nga koalicioni qeverisës me Edi Ramën. Meta ka refuzuar të thërrasë emrin e Edi Ramës për të dalë përpara deputetëve për të mbajtur fjalën e rastit para se të hidhej në votim drafti i reformës në drejtësi.

Pasi Meta ka thërritur emrat e Fatmir Xhafajt, Fatmir Mediut, Mesila Dodës dhe Oerd Bylykbashit, është larguar nga salla, për t’i lënë vendin nënkryetares Valentina Leskajt, e cila thërriti emrin e Edi Ramës.

Meta është kthyer në sallë pasi Rama ka mbaruar fjalimin, i cili gjithashtu nuk e përmendi në asnjë çast emrin e tij.

Një simbolikë e fortë kjo e kreut të LSI-së që pritet të qartësohet akoma më shumë në ditët në vijim.

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. ari thotë:

    Dhant Zoti, krimineli Ilir Meta zhduket nga koalicioni. Ai, pasi “hngri” nga Brenda PD per 4 vjet, po “ha” edhe PS. Vendi i tij, pas kesaj, duhet te jete nje nje vrime 2×2 m. Renia e tij, eshte baraz me renien e komunizimit dhe miratimin e Reformes ne Drejtesi. E drejta vonon, por nuk harron. Eshte ky popull qe ka 25 vjet qe dhunohet nga drejtuesit e vet, me keq se periudha komuniste. Hope, hope, hope

    Përgjigjiuni
    Pelqej(1) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...