Published On: 24 Qershor, 2016

Ja tre lojtarët e Kombëtares që nuk luajtën asnjë sekondë në Euro

  • Kombëtarja shqiptare tashmë është eliminuar nga Euro 2016 dhe është kthyer në shtëpi.

Lojtarët e Kombëtares kanë pasur paraqitje mbresëlënëse duke marrë një fitore kundër Hungarisë dhe duke pësuar dy humbje nga Zvicra dhe Franca në Euro 2016.

Trajneri Gianni de Biasi ka angazhuar 20 nga 23 lojtarët e tubuara, ku dy prej tyre ishin portierë Orges Shehu dhe Alban Hoxha.

Ndërsa te futbollistët, mbrojtësi i krahut të majtë, Naser Aliji ishte futbollisti i vetëm që nuk luajti fare në këtë kampionat.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...