Published On: 13 Mars, 2016

Ja të mirat që manaferra jep për shëndetin

Sipas studimeve të fundit rezulton se ky frut ndihmon në luftën kundër disa kancereve, ulë presionin e gjakut dhe pengon gjakderdhjen.

Manaferra përmban minerale dhe vitamina të tilla si: kalium, fosfor, magnez, klor, kalcium, vitaminë B1, B2, B5, B6 dhe C.

Jo vetëm fruti, por gjithashtu edhe gjethet, lulet dhe rrënjët e Manaferrës përmbajnë shumë veti shëruese.  Për shembull gjethet e manaferrës përdoren për përgatitjen e barërave për trajtimin e enjtjes së syve dhe fytyrës.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...