Published On: 22 Gusht, 2016

Ja si vjedh Rama me famozin Sadri Abazi (FOTO)

Të tjera akuza janë adresuar ndaj deputetit të PS Sadri Abazi për të ardhurat që përfiton nga biznesi privat.

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka publikuar në Facebook-un e tij se deputeti Abazi merr 55 mijë Euro në vit qera nga OSHEE për ndërtesën, që e ka dhënë me çmim dy herë më të lartë tek Stacioni i Trenit se sa në zonën e ish-Bllokut.

Statusi në Facebook i ish-Kryeministrit Sali Berisha:

Ja si vjedh Rama me famozin Sadri Abazi!

Sadri Abazi merr 55.000 euro qera nga Cela i Rames. Posta i paguan atij 2 here me shtrenjte se sa ne Bllok qerane e metrit katror tek Treni!

Te dashur miq, dokumentat e meposhtme provojne se si Sadri Abazi vjel qera 4600 euro ne muaj dhe 55.000 ne vit para te taksapaguesve nga Posta Shqiptare!

Felliqesia e ketij akti kriminal te Sadriut dhe Edvin Rames qendron ne sa vijon:

1- Deputeti shkel Kushtetuten dhe merr para publike.

2- Lidhet kontrata dhe Sadriut i paguhet qeraja per meter katror ne apartament tek Treni, me vlere sa dyfishi i çmimit qe kushton kjo siperfaqe apartamenti te Blloku

3- Ne pranveren e 2014 (kur u lidh kontrata) objekti i paligjshem ishte ende duke u ndertuar dhe kontrata lidhet qe do fillonte kur objekti te perfundonte me 31.05.2014!!!

Edi Rama burgoste qytetaret per nje çati te ndertuar pa leje nderkohe qe Sadriu po ndertonte pallatin e 5-te te paligjshem dhe po lidhte kontrate me Celen e Rames, qe vilte nga 4600 euro ne muaj per siperfaqe apartamenti ende pa perfunduar! sb

sa1sa2sa3

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...