Published On: 11 Prill, 2016

Ja si terrorizohen shqiptarët në burgjet e Maqedonisë, i riu nga Tetova i rrahur brutalisht!

Një skandal i fuqishëm vazhdon të trondisë Maqedoninë. Kësaj rradhe në shënjestër është burgu i Shtipit ku gjenden pjesa më e madhe e grupit të Kumanovës të cilët u arrestuan më 10 maj të vitit të kaluar në Lagjen e Trimave në Kumanovë.

LEXONI edhe:

http://www.shqiptari.eu/diktatori-enver-hoxha-hero-kombetar-i-serbise/

http://www.shqiptari.eu/carten-ne-facebook-halil-matoshi-e-berat-buzhala-ja-cfare-shkruajne/

http://www.shqiptari.eu/ja-kush-e-vizitoi-enver-hoxhen-tek-varri-31-vite-pas-vdekjes-fotot/

Në raportin e fundit të policisë të qytetit të Shtipit publikohet një lajm skandaloz ku thuhet se një i punësuar në burgun e Shtipit e ka kontaktuar policinë dhe e ka njoftuar se një i burgosur ka rrëshqitur dhe e ka thyer hundën dhe disa brinjë të gjoksit.

I burgosuri është nga fshati Nerazht të Komunës Tearcë të Tetovës. Mjeku i burgut të Shtipit ka konstatuar lëndime të rënda trupore, thyerje të ashtit të hundës dhe fraktura “thyerje të brinjëve nga ana e djathtë e krahërorit”.

“Zhurna” vë në dyshim raportin e policisë dhe shkaqet e lëndimit, për shkak të dyshimit se nga rrëshqitja nuk mund të ndodhin thyerje të brinjëve dhe të hundës, por vihet në dyshim se I burgosuri shqiptarë nga Tetova se mos vallë ka qenë viktimë e torturës policore dhe të gardianëve maqedonas të burgut në Shtip.

Ndryshe, i burgosuri 40 vjeçar nga Tetova është shqiptar.

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. Xhafer Leci thotë:

    Procese të montuara si gjithmonë nga sllavo-ortodoksët..! Shqiptarët të përçarë dhe të pafuqishëm si gjithmonë !

    Përgjigjiuni
    Pelqej(5) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...